Preskočiť na obsah

hia-slovakia.eu

Vďačnosť v očiach seniorov

    Nový projekt adopcie seniorov na diaľku sa nám veľmi pekne rozbehol. Aj vďaka Vám podporujeme aktuálne troch seniorov potravinovou pomocou, hygienickými potrebami a liekmi. Balík sa im odovzdáva raz mesačne. Radosť a vďaka je naozaj číra. A aj preto by sme radi pomohli ďalším v núdzi. Dve babičky sú na čakačke. Veríme, že niekoho z vás ich príbeh osloví, a že im budete chcieť pomôcť. Mesačný príspevok v programe adopcie seniorov je 30 Eur.

    Elivansio Mangarita

    Táto milá babička (na obrázku vyššie spolu s doktorkou Barborou Šilhárovou) má približne 80 rokov. Nikdy sa nevydala, a teda nemá ani žiadne deti. Žije sama v polorozostavanom domčeku, ktorý patrí bratovi jej matky. Domček nemá ani latrínu či kúpací kút. Spí na rozpadnutom matraci. Základ jej stravy sú sladké zemiaky, ktoré si dopestuje na malom políčku pri dome. V poslednej dobe sa jej veľmi zhoršil zdravotný stav. Nemá nikoho , kto by ju podporil a keď sa jej minú skromné zásoby zemiakov, býva hladná a odkázaná na milosť niekoho z komunity. Napriek situácii je to silná žena, nestráca nádej a nestažuje sa na život. Rada sa smeje a má rada spoločnosť.

    Bangi Christina
    Je takmer slepá. Aktuálne býva v rozostavanom dome jedného podnikateľa, ktorý ju tam nechal, kým sa dom nedostavia. Má malé políčko, ale to jej na obživu nestačí. Je odkázaná na pomoc susedov, ktorí častokrát sami nemajú. Veľmi potrebuje pomôcť aspoň so základnými životnými potrebami ako jedlo a hygienické potreby.